Připadá vám ruční odsávání nečistot ze dna bazénu neefektivní a zdá se vám, že nemůže nahradit robotické vysavače? Pak vězte, že se mýlíte, a že i s ručním nástavcem dokážete dosáhnout efektivního výsledku. Jaké výhody má teleskopická tyč a různé její nástavce?
Síťka na sběr nečistot – sbírání plavajících nečistot z hladiny není sice příliš obvyklé, ale přece jen se tu a tam objeví plavající velký list, stébla trav nebo hmyz a nebudete přece kvůli tomu skákat do bazénu, abyste je odlovili, když jste zrovna oblečeni a koupat se nechystáte. K tomu poslouží právě dlouhá výsuvná tyč, která vám dovolí dosáhnout až doprostřed nádrže.
Ruční odsávání ze dna – i při výkonné filtraci není možné docílit stoprocentní čistoty, část nečistot se usadí na dně a odtud se jich nezbavíte jinak, než vypuštěním části vody, anebo odsáváním pomocí vysavače. Ruční práce má několik výhod a ty bychom si tu mohli vyjmenovat.
Máte přehled – pokud necháte na dně bazénu pracovat automatický stroj, musíte se spolehnout na výrobce, který deklaruje jejich schopnost pokrýt celou plochu dna. Ovšem u nástavce, s nímž pracujete jen vy, máte přesný přehled, co jste již vysáli, a co ještě ne. Když budete poctiví, bude úspěch stoprocentní.
Pohyb vám jen prospěje – některé fyzické aktivity zlepšují nejen kondici včetně té psychické, ale zároveň udržují v chodu imunitní a lymfatický systém, krevní oběh a podporují maximální výkon mozku a nervové soustavy. A k těm vhodným pohybům se řadí právě práce s ručními vysavači. Zaměstnáte při tom svalstvo paží, trupu, zad i nohou, a co si budeme povídat, v dnešní přetechnizované době plné různých usnadnění to mnohé z nás svádí k lenivosti. Trocha pohybu u bazénu nikomu neuškodí.
Je to jen za pár korun – ruční nástavce na teleskopické tyče jsou natolik levné, že vám rozhodně nezatíží rodinný rozpočet. Počítejte s investicí jen pár desítek, maximálně stovek korun.